Konfederacja: Bezczelność tej władzy nie zna granic! - Konfederacja

Konfederacja: Bezczelność tej władzy nie zna granic!

Urzędnikom Ministerstwa Finansów przyznano nagrody za przygotowanie Polskiego Ładu. Łączna kwota bonusów przekroczyła 1,43 mln zł. Według Konfederacji jest to sytuacja absolutnie skandaliczna, która ukazuje bezczelność obecnej władzy. – Te nagrody zostały przyznane zanim poznaliśmy skutki tej reformy, która była największych chaosem podatkowym w historii III RP.

W MF przyznanych zostało 146 nagród za “szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej”. To dodatki za przygotowanie i wdrożenie Polskiego Ładu. Zostały one wypłacone urzędnikom jeszcze w 2021 r., czyli zanim flagowy projekt rządu wszedł w życie.

Bezczelność tej władzy nie zna granic, o czym świadczy fakt, że te nagrody zostały przyznane zanim poznaliśmy skutki tej reformy, która była największych chaosem podatkowym w historii III RP. – powiedział poseł Jakub Kulesza. – Widocznie już wiedzieli, czym się ten Nowy Ład skończy.

Nagrody wypłacono 122 pracownikom resortu finansów. Część z nich otrzymała je więc dwa razy. Rekordzista — jeden z dyrektorów w MF — otrzymał 30,8 tys. zł, a kilku innych dyrektorów nagrodzono kwotami przekraczającymi 25 tys. zł.

Rząd powinien podać się do dymisji, bo sztandarowy projekt rządu okazał się kompletną klapą. Cała Konfederacja głosowała zgodnie przeciwko niemu z wielu powodów. – powiedział Janusz Korwin-Mikke. – Teraz rząd się szczyci, że wypłacił ludziom pieniądze z naszych pieniędzy.