Koniec stanu epidemii. Konfederacja: Czas rozliczyć dwa lata bezprawia. - Konfederacja

Koniec stanu epidemii. Konfederacja: Czas rozliczyć dwa lata bezprawia.

Minister Zdrowia ogłosił koniec stanu epidemii. Od dzisiaj przechodzimy w stan zagrożenia epidemicznego. Z tej okazji głos zabrali politycy Konfederacji, którzy wskazują, że ostatnie dwa lata były okresem bezprawia ze strony władzy i nie można przejść nad tym do porządku dziennego. Konfederaci składają zawiadomienia do prokuratury na Adama Niedzielskiego i wymieniają wszystkie przewinienia rządu PiS z okresu epidemii.

20 marca 2020 roku wszystkie parlamentarne partie poza Konfederacją zagłosowały za pierwszą ustawą covidową, która otworzyła furtkę do bezprawia, jakie przetoczyło się przez całe życie społeczno-gospodarcze. Dwa lata niszczenia życia bezprawnego zamykania firm, szkół, systemu ochrony zdrowia i absurdów takich jak zamykanie lasów. – powiedział poseł Jakub Kulesza.

Jakiś czas temu covid zniknął z przestrzeni publicznej, jak tylko pojawił się inny bardzo ważny temat. – wskazał poseł Kulesza, odnosząc się w ten sposób do wojny na Ukrainie i przyjęcia przez Polskę ponad 3 milionów uchodźców – My nie przejdziemy z tym do porządku dziennego. Musimy rozliczyć dwa lata tego bezprawia. Tego wymaga sprawiedliwość.

Konfederacja wylicza afery PiS w trakcie pandemii.

W ciągu dwóch lat stanu epidemii nie obyło się bez afer, które obciążają rząd na czele z Ministerstwem Zdrowia. Pierwsze dwie wpadły na konto ministra Łukasza Szumowskiego, tzw. afery respiratorowa i maseczkowa. Ostatnia, afera szczepionkowa, wyszła na światło dzienne niedawno. W tej sprawie Konfederacja złożyła zawiadomienie do prokuratury na Ministra Adama Niedzielskiego.

Królową cowidowych afer jest ta szczepionkowa. Za kilkanaście miliardów złotych zakupiono ponad 200 milionów szczepionek przeciwko COVID-19, z których zdecydowana większość się zmarnuje, a zapłacić za nie trzeba. – powiedział skarbnik Konfederacji, Michał Wawer.

W przypadku afery respiratorowej chodziło o zamówienie ponad tysiąca respiratorów za 200 milionów złotych od handlarza bronią. Do Polski dotarło jedynie 200 sztuk. Za to afera maseczkowa dotyczyła zakupu za 5 milionów złotych niesprawdzonych i przepłaconych maseczek od instruktora narciarstwa, bliskiego przyjaciela ministra Szumowskiego. Konfederacja domaga się prawdziwego rozliczenia wszystkich trzech afer.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI