Dobrowolne przeszkolenia wojskowe dla wszystkich obywateli! - Konfederacja

Dobrowolne przeszkolenia wojskowe dla wszystkich obywateli!

Darmowe, weekendowe przeszkolenia wojskowe dla wszystkich chętnych obywateli powyżej szesnastego roku życia. Taką propozycję przedstawiła Konfederacja, która uważa, że niezwykle ważnym jest, by Polacy nauczyli się w podstawowym stopniu obsługiwać broń oraz wiedzieć w jaki sposób zachowywać się w chwili kryzysowej, np. nalotu.

Proponujemy, aby każdy Polak, który ma więcej niż 16 lat, mógł skorzystać z przeszkolenia wojskowego. – powiedział poseł Krzysztof Tuduj. Szkolenie byłoby dostępne dla kobiet i mężczyzn. Prowadziłoby je wojsko ze zwiększonych funduszy na armię.

Konfederacja chce, żeby takie szkolenia odbywały się w weekendy, ponieważ celem jest zachęcenie zwykłego Kowalskiego, który nie jest w stanie poświęcić miesiąca ze swojego życia zawodowego i rodzinnego. Obywatel miałby możliwość zgłosić się na takie szkolenie, które trwałoby ok. trzech weekendów, tak, by zdobyć podstawową wiedzę praktyczną.

Szkolenie polegałoby na nauce obsługi broni w stopniu podstawowym, zachowaniach w sytuacjach polowych (np. medycynie wojskowej, opatrzenia rany postrzałowej) oraz sytuacjach kryzysowych (np. nalot na miasto).

Politycy uważają, że celem jest dotarcie do masowego odbiorcy i przeszkolenie znacznego procenta społeczeństwa. Dlatego szkolenia powinny być szeroko promowane poprzez kampanie społeczne nie tylko w sieci oraz mediach tradycyjnych, ale także w szkołach i na uczelniach wyższych.

„Apelujemy do rządu o rozpatrzenie naszego pomysłu o powszechne przeszkolenie Polaków pod kątem zdolności strzeleckich i wojskowych. Ta propozycja wychodzi naprzeciw obecnej sytuacji na Ukrainie.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI