Konfederacja przelała 100 tysięcy złotych Polakom na Ukrainie! - Konfederacja

Konfederacja przelała 100 tysięcy złotych Polakom na Ukrainie!

“Konfederacja przekazała 100 tys. złotych na pomoc Polakom na Ukrainie. Założyliśmy zrzutkę, gdzie zachęcamy wszystkich państwa do podzielenia się. Wiemy, że Polacy są narodem ofiarnym. Pokażmy, że hasło jeden naród ponad granicami to nie jest puste hasło.” – powiedział mec. Marek Szewczyk, prezes Fundacji Piastowskiej, która organizuje zbiórkę.

Wraz z politykami Konfederacji na konferencji były przedstawicielki Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Głos zabrała Maria Pyż z Polskiego Radia Lwów: Dochodzą do nas sygnały z Żytomierza, Charkowa, Odessy, Winnicy oraz Czernihowa, że Polacy potrzebują wsparcia. Niedługo może zabraknąć żywności.”

Politycy Konfederacji założyli zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Chcą zebrać minimum drugie 100 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przekazane Towarzystwu Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, a ta zakupi za to głównie leki i żywność dla Polaków, którzy zostali na Ukrainie.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI