Konfederacja składa wniosek o wysłuchanie publiczne "Lex Konfident"! - Konfederacja

Konfederacja składa wniosek o wysłuchanie publiczne “Lex Konfident”!

Posłowie Konfederacji zapowiedzieli, że przed poniedziałkową Komisją Zdrowia złożą wniosek o wysłuchanie publiczne nowej ustawy covidowej, tzw. “Lex Konfident”. Konfederaci chcą tym samym dopuścić do głosu obywateli, którzy tak samo jak przy ustawie Czesława Hoca, wyraziliby swoje stanowisko do procedowanego projektu.

Wniosek o wysłuchanie publiczne w imieniu Konfederacji przedstawił poseł Grzegorz Braun – “Jaka to ciekawa rzecz, że z góry wzięto pod uwagę fikcyjność tej procedury (procesu legislacyjnego), skoro nie wzięto pod uwagę wysłuchania publicznego. Było ono w sprawie projektu 1846. Zakończyło się jak wiadomo miażdżącym rozjechaniem tego projektu przez normalnych Polaków.” – Podczas wysłuchania, o którym mówił poseł Braun, projekt Czesława Hoca został poddany pod głosowanie opiniujące i przegrał aż 70 do 1.

“Konfederacja wnioskuje o wysłuchanie publiczne. Nasz wniosek trafia w tej chwili do sekretariatu Komisji Zdrowia” – powiedział Braun.

“Nie ma żadnych podstaw naukowych i prawnych do tego, aby Polaków segregować ze względu na to czy się zaszczepili, czy tego nie zrobili.” – powiedział Jakub Kalus z biura prawnego Konfederacji – Cała polityka ministra Niedzielskiego to pasmo kompromitacji. To jest 150 tysięcy nadmiarowych zgonów, odwoływanie planowanych zabiegów, destrukcja w systemie ochrony zdrowia, ale także edukacji.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI