Polska jest dzisiaj państwem z dykty! - Konfederacja

Polska jest dzisiaj państwem z dykty!

Politycy Konfederacji zorganizowali w Sejmie konferencję pt: „Państwo PiS to państwo z dykty”. Konfederaci wymienili wszystkie zaniechania, afery i przykłady niekompetencji rządu z ostatnich tygodni. Ich zdaniem nigdy wcześniej rząd PiS nie miał tak złego okresu.

Przedstawiciele Konfederacji wymienili wszystkie błędy, skandale i słabości rządu PiS, które zostały obnażone w ciągu ostatnich tygodni i miesięcy. Ich zdaniem jest to olbrzymia kumulacja problemów, które muszą skończyć się przegraną PiS w następnych wyborach.

Konfederaci wymieniają:

Nowy Ład: Najbardziej skompromitowany program III RP, największy program finansowy od 30 lat, który miał być prawdziwą rewolucją rządu Mateusza Morawieckiego, w rzeczywistości doprowadził do olbrzymiego chaosu i uderzył po kieszeniach milionów Polaków.

Rekordowa inflacja: Powstała w wyniku masowego dodruku pieniądza, bierności Polski na arenie międzynarodowej, wprowadzania bezprawnych lockdownów i 47 podwyżek podatków. Uderza najmocniej w najbiedniejszych obywateli i doprowadza do bankructwa wiele polskich firm.

Segregacja sanitarna: PiS od miesięcy straszy Polaków wprowadzeniem bezprawnej segregacji sanitarnej. Punktowo już ona pojawia się w Polsce, a rząd chce przepchnąć przez Sejm ustawę Hoca, która łamie prawa obywatelskie.

Zapaść systemu ochrony zdrowia: 150 tys. nadmiarowych zgonów oraz najwięcej zgonów od II wojny światowej, ponieważ rząd zdecydował się na odcięcie obywateli od ochrony zdrowia i zajął się ratowaniem tylko jednej choroby.

Kryzys w edukacji: Lockdown w edukacji doprowadził nie tylko do obniżenia poziomu nauczania, ale również do rekordowych liczb problemów psychicznych i prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży. Nauczanie zdalne ma taką samą wartość jak teleporady, a mimo to rząd cały czas nim straszy.

Afera Pegasusa: Sprawa, która powinna doprowadzić do upadku rządu, a jest przez władzę wyśmiewana i ignorowana. Jarosław Kaczyński przyznał się, że rząd kupił Pegasusa. Wiemy, że z niego korzystał, a mimo to PiS nie zgadza się na komisję śledczą.

Afera Łukasza Mejzy: Łukasz Mejza do tej pory jest posłem i pojawił się nawet w szkole podstawowej na spotkaniu z dziećmi. To pokazuje bezczelność nie tylko jego, ale także rządu, który potrzebował dodatkowego głosu, ignorując przy tym fakt, jakiego człowieka powołuje na wiceministra sportu.

Uległość w UE: Mateusz Morawiecki pręży muskuły w Polsce, a w Brukseli akceptuje Europejski Zielony Ład i unijną politykę klimatyczną. Po powrocie do Polski zrzuca winę za wysokie ceny energii na UE.

Konflikt ws. Turowa: Kompromitacja polskiej dyplomacji, która 240 dni temu zapewniała, że sprawa zostanie wyjaśniona w parę dni z korzyścią dla Polski. Problem Turowa trwa nadal, a w międzyczasie nawet polski ambasador w Pradze wystąpił przeciw polityce naszego rządu. Jedynie poseł Konfederacji Krystian Kamiński był przeciwny jego powołaniu na tę funkcję.

„Ostatnie tygodnie, ostatnie miesiące w wykonaniu rządu PiS pokazują, że Polska jest dzisiaj państwem z dykty, takim domem z kartonu. Jak tylko spadnie deszcz to te kartony zamokną, przewrócą się, bo to państwo nie jest w stanie sobie poradzić na żadnej płaszczyźnie.” – powiedział dyrektor biura prasowego Konfederacji, Tomasz Grabarczyk.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI