Apelujemy o dymisję reszty Rady Medycznej przy premierze! - Konfederacja

Apelujemy o dymisję reszty Rady Medycznej przy premierze!

Konfederacja apeluje o natychmiastową dymisję pozostałych członków Rady Medycznej przy premierze. Politycy tej partii wskazują na informacje na temat powiązań przedstawicieli RM z koncernami farmaceutycznymi, które dostarczają szczepionki przeciwko covid-19. Ich zdaniem jest to jawny konflikt interesów i przypominają o swoim wniosku do ABW w tej sprawie.

„W lutym 2021 w tygodniku „Sieci” Maciej Pawlicki opublikował artykuł w sprawie powiązań członków Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi, według którego 12 na 17 członków Rady Medycznej miało konflikt interesów. Tylko Konfederacja zwróciła na to uwagę i wezwała ABW o weryfikację.” – powiedział poseł Michał Urbaniak, dodając – „Apelujemy do pana premiera o to, aby zdymisjonował resztę Rady Medycznej, bo po co ma istnieć organ, po co mają pracować w nim ludzie, którzy nie mają zaufania społecznego i ośmieszają działania KPRM.”

Członkowie Rady Medycznej mieli konflikt interesów!

Artykuł Macieja Pawlickiego z lutego 2021 roku dostarcza nam wielu informacji na temat powiązań członków RM z koncernami takimi jak Pfizer, Astra Zeneca czy Janssen. Większość z nich otrzymywała wynagrodzenia bądź granty z tych firm.

Witold Stoch z biura prawnego Konfederacji powiedział: „W artykule z lutego 2021 roku tygodnik „Sieci” wymieniono członków Rady Medycznej, którzy mieli powiązania z koncernami produkującymi szczepionki na C-19 m. in.: Krzysztof Simon, Andrzej Horban, Paweł Grzesiowski, Agnieszka Mastalerz-Migas, Jacek Wysocki, Miłosz Parczewski. (…) Można z tego wyciągnąć wnioski. Mamy nadzieję, że takie wnioski wyciągnie premier oraz, że nasz wniosek do ABW z grudnia 2021 o weryfikację tych informacji zostanie rozpatrzony i sprawa będzie wyjaśniona.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI