Za co Konfederacja została usunięta z Facebooka? Absurdalne powody! - Konfederacja

Za co Konfederacja została usunięta z Facebooka? Absurdalne powody!

Konfederacja przedstawiła konkretne przykłady, które spowodowały usunięcie jej profilu przez Facebooka. Trzy główne posty pokazują, jak absurdalna była to decyzja. Ostrzeżenia za mowę nienawiści i podawanie fałszywych treści, co kompletnie nie odpowiada rzeczywistości. „Będziemy dochodzić sprawiedliwości” – zapowiadają konfederaci.

Michał Wawer: „Mija dziś 5. dzień od kiedy profil facebookowy Konfederacji został usunięty bez podania żadnego uzasadnienia. Rząd PiS, wydawałoby się zaangażował się w jego przywrócenie, ale NIC nie osiągnął. To albo słabość i niekompetencja rządu albo brak chęci pomocy.”

Konfederaci stanowczo zaprzeczają w informacje, które rozpuszcza Facebook o tym, że partia nie reagowała na ostrzeżenia i nie odpowiadała na próby kontaktu. Oni sami informują, że złożyli na koniec listopada odwołanie do Facebooka, w którym podali argumenty za przekazywanymi treściami. Nie otrzymali na nie odpowiedzi, tak samo jak zaprzeczają, by ktokolwiek z administracji portalu się z nimi kontaktował – „Administracja fb w dniu usunięcia naszego profilu rozpuściła po wszystkich mediach kłamliwy komunikat. My się w tej sprawie spotkamy w sądzie. Będziemy dochodzić sprawiedliwości.” – powiedział Wawer.

Za jakie wpisy Facebook usunął profil Konfederacji?

Dyrektor biura prasowego Konfederacji, Tomasz Grabarczyk, przedstawił trzy główne wpisy, za które Konfederacja miała zostać usunięta z portalu Facebook. Chodzi o komentarz Roberta Winnickiego do słów szefa MSZ Izraela na temat odpowiedzialności Polaków za Holokaust, wypowiedź profesora Kuny w programie u Bogdana Rymanowskiego na temat polityki rządu w walce z Covid-19 i zdjęcie z sklepu w Rumunii, które Facebook potraktował jako częściowy fałsz całkowicie bez powodu. Zdjęcie w sieci podawane jest jako sytuacja z Niemiec, tylko Konfederacja akurat dobrze napisała, że pochodzi ono z Rumunii.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI