Za co Konfederacja została usunięta z Facebooka? Absurdalne powody!

10 stycznia 2022
Posted in Aktualności
10 stycznia 2022 tgrabarczyk

Konfederacja przedstawiła konkretne przykłady, które spowodowały usunięcie jej profilu przez Facebooka. Trzy główne posty pokazują, jak absurdalna była to decyzja. Ostrzeżenia za mowę nienawiści i podawanie fałszywych treści, co kompletnie nie odpowiada rzeczywistości. „Będziemy dochodzić sprawiedliwości” – zapowiadają konfederaci.

Michał Wawer: „Mija dziś 5. dzień od kiedy profil facebookowy Konfederacji został usunięty bez podania żadnego uzasadnienia. Rząd PiS, wydawałoby się zaangażował się w jego przywrócenie, ale NIC nie osiągnął. To albo słabość i niekompetencja rządu albo brak chęci pomocy.”

Konfederaci stanowczo zaprzeczają w informacje, które rozpuszcza Facebook o tym, że partia nie reagowała na ostrzeżenia i nie odpowiadała na próby kontaktu. Oni sami informują, że złożyli na koniec listopada odwołanie do Facebooka, w którym podali argumenty za przekazywanymi treściami. Nie otrzymali na nie odpowiedzi, tak samo jak zaprzeczają, by ktokolwiek z administracji portalu się z nimi kontaktował – „Administracja fb w dniu usunięcia naszego profilu rozpuściła po wszystkich mediach kłamliwy komunikat. My się w tej sprawie spotkamy w sądzie. Będziemy dochodzić sprawiedliwości.” – powiedział Wawer.

Za jakie wpisy Facebook usunął profil Konfederacji?

Dyrektor biura prasowego Konfederacji, Tomasz Grabarczyk, przedstawił trzy główne wpisy, za które Konfederacja miała zostać usunięta z portalu Facebook. Chodzi o komentarz Roberta Winnickiego do słów szefa MSZ Izraela na temat odpowiedzialności Polaków za Holokaust, wypowiedź profesora Kuny w programie u Bogdana Rymanowskiego na temat polityki rządu w walce z Covid-19 i zdjęcie z sklepu w Rumunii, które Facebook potraktował jako częściowy fałsz całkowicie bez powodu. Zdjęcie w sieci podawane jest jako sytuacja z Niemiec, tylko Konfederacja akurat dobrze napisała, że pochodzi ono z Rumunii.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI