Braun: Kiedy PiS nie wie co robić, sięga po dobre pomysły Konfederacji. - Konfederacja

Braun: Kiedy PiS nie wie co robić, sięga po dobre pomysły Konfederacji.

Politycy Konfederacji zabrali głos przed wysłuchaniem publicznym ustawy segregacyjnej posła Czesława Hoca. Już przed posiedzeniem Komisji Zdrowia, dają jasno do zrozumienia, że będą dalej przeciwni temu projektowi: sprzeciwialiśmy się, sprzeciwiamy i będziemy się sprzeciwiać. Sami jednak popierają wysłuchanie publiczne, o które zresztą wcześniej apelowali. – PiS po raz kolejny, kiedy nie wie co robić, sięga po dobre pomysły Konfederacji.

„Konfederacja sprzeciwia się nie tylko temu konkretnemu projektowi, ale całej praktyce segregacji sanitarnej. Temu się sprzeciwialiśmy się, sprzeciwiamy i będziemy się sprzeciwiać.” – powiedział poseł Grzegorz Braun.

Prezes Korony odniósł się do dzisiejszego wysłuchania publicznego ustawy segregacyjnej Czesława Hoca: „Dzisiejsze wysłuchanie publiczne to coś na co PiS zdecydował się w chwili pewnej wewnętrznej destabilizacji. Darowanemu koniowi nie zaglądamy w zęby. Cieszymy się, że dochodzi do wysłuchania publicznego. Mamy nadzieję, że ta forma nie zostanie skompromitowana przez przewodniczącego Komisji Zdrowia.”

„PiS po raz kolejny, kiedy nie wie co robić, sięga po dobre pomysły Konfederacji.” – dodał Braun.

Akcja Klubów Konfederacji w całej Polsce

Poseł Michał Urbaniak przypomniał, że w poniedziałek odbyła się akcja Klubów Konfederacji w całej Polsce, która polegała na organizacji konferencji prasowych i protestów pod biurami poselskimi posłów PiS. Działacze Konfederacji składali w nich apele do polityków partii rządzącej, o odrzucenie ustawy segregacyjnej Czesława Hoca.

„Nie może być sytuacji, w której Polacy nie będą mieli gwarancji, czy mogą spokojnie pracować. Ta ustawa zakłada przerzucenie odpowiedzialności na przedsiębiorców, a wielu przedsiębiorców będzie się bać. Wszystkie projekty tego typu będą przez Konfederację blokowane.” – powiedział poseł Urbaniak.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI