Propagandowa tarcza antyinflacyjna PiS! - Konfederacja

Propagandowa tarcza antyinflacyjna PiS!

Politycy Konfederacji odnieśli się do pomysłów zawartych w tzw. tarczy antyinflacyjnej rządu. Chociaż popierają kierunek obniżki podatków, to ich zdaniem jest to zdecydowanie zbyt mało i nie wiedzieć czemu jedynie na parę miesięcy. Konfederaci proponują własne rozwiązania na czele z zatrzymaniem dodruku pieniądza.

“Każdy zauważa ogromną inflację. W listopadzie wyniosła ona 7,7%. Będzie na pewno więcej, a w grudniu będzie jeszcze więcej.” – powiedział poseł Krystian Kamiński, dodając przy tym, że rząd próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność za ten problem.
Artur Dziambor odniósł się do pomysłów proponowanych w rządowej tarczy. Jego zdaniem pomysły obniżki podatków są dobre, ale nie rozumie dlaczego tylko na trzy lub pięć miesięcy. – “Te pomysły, które PiS przedstawia, przemieszane obniżki akcyzy i VAT na jakiś okres versus to, że się pojawia tarcza osłonowa (dodatek osłonowy) niestety sprawia wrażenie, że PiS chce przeczekać. Dlatego jest ten termin 3 albo 5 miesięcy. Im się wydaje, że przez te 5 miesięcy temat inflacji zniknie. Niestety tak nie będzie” – powiedział Dziambor

Tarcza antyinflacyjna Konfederacji

Konfederacja przedstawiła kilka tygodni temu własną tarczę antyinflacyjną, wyprzedzając tym samym rząd i proponując realne obniżki podatków.
  • Projekt ustawy “Tanie Paliwo” – obniżka VAT do 15%, obniżka akcyzy tak, że jej udział w cenie paliwa wyniesie 10%, obniżka opłaty paliwowej (2x podwyższonej przez PiS) tak, że jej udział w cenie paliwa wyniesie 1,7% oraz likwidacja opłaty emisyjnej.
  • Projekt ustawy “Prąd bez VAT” – rozwiązanie w formie zwolnienia prądu z podatku VAT.
  • Likwidacja 15 podatków jedną ustawą: podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek cukrowy, opłata zapasowa, opłata emisyjna, opłata mocowa, opłata przejściowa, opłata reprograficzna, opłata wodna, opłata wpisowa i roczna w rejestrze BDO, opłata za korzystanie ze środowiska, podatek od środków transportowych, opłata targowa, opłata uzdrowiskowa, opłata miejscowa, podatek od psa.
  • 0% VAT na podstawowe artykuły żywnościowe
  • Zatrzymanie dodruku pieniądza