Rząd zapowiada nowe obostrzenia. Konfederacja stanowczo przeciwna. - Konfederacja

Rząd zapowiada nowe obostrzenia. Konfederacja stanowczo przeciwna.

Przedstawiciele resortu zdrowia zapowiedzieli nowe obostrzenia, które w życie mają wejść w połowie miesiąca. Należą do nich zmniejszenie limitów w restauracjach, kinach, teatrach czy hotelach do 30%, zamknięcie dyskotek i klubów oraz lekcje zdalne dla uczniów w okresie świątecznym. Dodatkowo minister Niedzielski zapowiedział, że od 1 marca obowiązkowi szczepień podlegać będą medycy, nauczyciele i służby mundurowe. Zdecydowanie przeciwni takim rozwiązaniom są konfederaci: “Rząd wprowadza inflację absurdalnych ograniczeń!”.
Krzysztof Bosak: “Mamy kolejne uderzenia w biznes, który zdołał przetrwać lockdowny. Spirala różnego rodzaju ograniczeń formułowanych w bardzo dziwny sposób. (…) Rząd wprowadza inflację absurdalnych ograniczeń, które mają bezprawny charakter i będą miały zerowy wpływ na stan zdrowia publicznego w Polsce.”

“Wiele z tych przepisów to będą przepisy martwe” – powiedział poseł Jakub Kulesza. – “Kto ostatnio był w restauracji to wie. Ja byłem ostatnio, sto procent wypełnienia, nikt nie zakładał maseczki, nikt nie wymagał paszportów covidowych. Rządzący są oderwani od rzeczywistości.”

Kulesza zauważył jednak, że obok absurdalnych przepisów są także groźne zapowiedzi, jak wprowadzenie paszportów covidowych na wzór państw zachodnich, które same już się z tego wycofują. Przewodniczący Koła Konfederacji podał za przykład Portugalie i Szwajcarię. – “Rząd w swoich nowych obostrzeniach jest nielogiczny. Z jednej strony wprowadza paszporty covidowe w barach, restauracjach, a z drugiej strony wprowadza przymus wykonania testu współdomownikom i podkreśla, że tam szczepienie nie zwalnia.”

“Zrobimy co w naszej mocy, by znaleźć większość sejmową do powstrzymania tego szaleństwa, do obrony podstawowych praw obywatelskich” – zapowiedział Kulesza.
Konfederacja przeciwna przymusowi szczepień

Politycy Konfederacji wyrazili także swój stanowczy sprzeciw wobec przymusu szczepień, który ogłosił dla wybranych grup minister Adam Niedzielski, a także, który proponują w swojej ustawie przedstawiciele lewicy.

“Jesteśmy świadkami kolejnego kroku w odbieraniu wolności. Napuszczaniu jednych Polaków na drugich” – powiedział Włodzimierz Skalik, członek Rady Liderów Konfederacji. – “Przecież tu nie chodzi o nasze zdrowie. Tu chodzi o odbieranie praw, które nam przynależą. Proszę się nie dziwić, że lewica i media lewicowe górują w tego typu trendzie. Kto jak kto, ale te środowiska dążą tego tego, że ci, którzy są przez nich rządzeni byli jak najmniej świadomi i pozbawieni praw. Znamy to z historii.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI