Szturm imigrantów na granicę! Konfederacja domaga się nałożenia sankcji na Białoruś. - Konfederacja

Bardzo duża grupa migrantów gromadzi się w okolicach polsko-białoruskiego przejścia granicznego w okolicach Kuźnicy, prawdopodobnie będą chcieli nielegalnie dostać się do Polski. W sieci pojawiły się nagrania wskazujące, że kilkaset osób idzie w kierunku Polski. Głos w tej sprawie zabrała Konfederacja, która domaga się stanowczych działań polskie rządu na czele z nałożeniem sankcji na Białoruś.

Kryzys imigrancki wchodzi w decydującą fazę. Imigranci są wysyłani tysiącami dziennie! My przed tym ostrzegaliśmy, że jeśli lewica i liberałowie będą tworzyli łzawe historie to dzieci staną się bronią w tym konflikcie.” – powiedział Robert Winnicki.

“Musimy wywrzeć konkretną presję na rząd białoruski. Jest to presja przede wszystkim gospodarcza. To jest instrument, który posiadamy.” – powiedział prezes Ruchu Narodowego.

Konfederacja domaga się nałożenia sankcji gospodarczych przez rząd oraz Unię Europejską. Miałyby one polegać na zamknięciu tranzytu na Białoruś oraz na zakazie lotów. Dodatkowo konfederaci przypominają, że od początku kryzysu na granicy domagają się budowy nowoczesnego muru i chcą wiedzieć, na jakim etapie są teraz pracę nad jego postawieniem.

“Pierwszym obowiązkiem Państwa Polskiego jest to, żeby ani jeden z imigrantów nie przekroczył granicy. Jeśli granica nie zostanie szczelnie zamknięta to ruszą kolejne dziesiątki i setki tysięcy.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI