Projekt „Stop Segregacji Sanitarnej" będzie głosowany w Sejmie! - Konfederacja

Projekt „Stop Segregacji Sanitarnej” będzie głosowany w Sejmie!

Podczas piątkowego posiedzenia Sejmu posłowie będą głosować nad projektem ustawy autorstwa Konfederacji pt. „Stop Segregacji Sanitarnej”. Projekt został zgłoszony przez konfederatów w czerwcu, ale dopiero teraz doczekał się głosowania. Na razie posłowie zdecydują, czy ustawa ma być włączona do porządku obrad. – „Ta ustawa nie musiała by powstać, gdyby w Polsce prawo było przestrzegane”

Autorem ustawy jest Witold Stoch, członek biura prawnego Konfederacji, który w tym tygodniu zaprezentował również projekt „Tanie Paliwo”. Jego zdaniem segregacja sanitarna jest bezprawna: „Segregacja sanitarna nie ma podstaw w naszym prawie. Podkreślają to wyroki sądów administracyjnych. Podkreśla to UODO. Pomimo to widzimy, że w wielu miejscach są wymagane od Polaków paszporty covidowe.”

„Ta ustawa nie musiałaby powstać, gdyby w Polsce prawo, konstytucja, przepisy dotyczące danych osobowych czy tajemnicy lekarskiej były przestrzegane” – dodał Stoch.

Ustawa „Stop Segregacji Sanitarnej” wprowadza między innymi: zakaz wymogu ujawniania informacji o zaszczepieniu lub niezaszczepieniu się przeciwko COVID-19, zakaz wprowadzania jakichkolwiek ograniczeń dotyczących wydarzeń kulturalnych, sportowych, edukacyjnych itp., zmiany w Kodeksie Pracy, aby niedopuszczalna była jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub pośrednia ze względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko COVID-19.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI