Szalejąca drożyna nabiera tempa! Konfederacja ma na nią odpowiedź. - Konfederacja

Szalejąca drożyna nabiera tempa! Konfederacja ma na nią odpowiedź.

Polska ma jedną z najwyższych inflacji w Europie. We wrześniu w inflacji wyprzedziły nas tylko Estonia i Litwa. Zdaniem polityków Konfederacji jest to wina szkodliwej polityki rządu, który podwyżkami podatków i dodrukiem pieniądza napędza spadek jego wartości – “Inflacja szaleje i zagraża stabilności wszystkich na wszystkich poziomach naszej gospodarki”.

Prezes Jarosław Kaczyński według informacji medialnych wydał zakaz obniżania podatków, a Prezes NBP zaproponował powstanie banknotu o nominale 1000 złotych. Takie działania są w ocenie konfederatów powodem tego co dzieje się dzisiaj z cenami.
Bartosz Boheńczak, przedsiębiorca i przedstawiciel Partii KORWIN, przyniósł na konferencję prasową banknot stuzłotowy. – “Jeżeli ta inflacja się utrzyma, ten banknot stuzłotowy już za 10 lat będzie wart mniej niż obecnie 50 złotych! (…) Dla przeciętnego Kowalskiego oznacza to dewastację jego oszczędności, chociażby w bankach czy na lokatach”.

Bartosz Wilczyński (Ruch Narodowy):  Kto psuje pieniądz, godzi nie tylko w interes prywatny, ale przede wszystkim w interes narodowy. Inflacja jest formą podatku – jest to kara za nieudolną politykę rządu.”

“Inflacja szaleje i zagraża stabilności wszystkich na wszystkich poziomach naszej gospodarki narodowej i gospodarowania indywidualnego polskich rodzin” – powiedział poseł Robert Winnicki.

Zdaniem lidera Ruchu Narodowego wysokie ceny prądu to w dużej mierze wina nieudolnej polityki rządu na arenie międzynarodowej. – PiS i Unia Europejska – to dwóch odpowiedzialnych za inflację. Powinniśmy o tym pamiętać, mówić – przestać karmić się opowieściami, że rząd czy Unia Europejska dadzą nam jakieś nie wiadomo jakie pieniądze. W drożyźnie zarabiają dużo więcej niż dają.”

Obniżka podatków receptą na zwalczanie szalejącej inflacji

“Konfederacja chce poluzować tego pasa fiskalnego, który znajduje się na szyjach polskich obywateli. W swoim programie zaproponowaliśmy, że jedną ustawą zlikwidujemy 15 podatków” – powiedział Patryk Marjan (Partia KORWiN) odnosząc się do jednego z postulatów zaprezentowanych przez konfederatów w programie “Polska Na Nowo”. Obok likwidacji podatków znajdziemy tam projekt dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców czy kwoty wolnej od podatku w wysokości 12-krotności płacy minimalnej.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI