Zamiast punktowego zamykania cmentarzy, proponujemy punktowe zamykanie ministrów. - Konfederacja

Wiceminister Zdrowia, Waldemar Kraska, zapowiedział punktowe zamykanie cmentarzy na Wszystkich Świętych. Jest to stanowisko zupełnie odwrotne do tego, co mówił kilka dni temu Adam Niedzielski, dając do zrozumienia, że cmentarze nie będą zamykane. Konfederacja poruszyła ten temat na konferencji prasowej w Sejmie: „Zamiast punktowego zamykania cmentarzy, proponujemy punktowe zamykanie ministrów”.

„Trzeba stwierdzić całkowitą bezprawność i bezpodstawność tego typu zapowiedzi. Przerabialiśmy to już w ubiegłym roku kiedy to udało się rządowi Mateusza Morawieckiego zdezorganizować te wielkie dla Polaków święta. Dla pana ministra Kraski być może Zaduszki to okoliczność mająca charakter wyłącznie sentymentalny. Dla nas to katolickie, ludzkie obowiązki.” – powiedział poseł Grzegorz Braun.

Zdaniem lidera Korony próby zamykania cmentarzy na Wszystkich Świętych uderzają w swobodę sprawowania kultu religijnego, co narusza Konstytucję i umowę konkordatową.

„Zamiast punktowego zamykania cmentarzy, proponujemy punktowe zamykanie ministrów od Kraski i Niedzielskiego zaczynając” – zakończył Braun.

Sośnierz w sprawie słów Kraski: „dziadku wyjdź z bunkra, ta wojna się skończyła”

Poseł Dobromir Sośnierz zwrócił uwagę na problem, jaki znowu będą mieli handlarze kwiatów i zniczy oraz wszyscy, którzy na początku listopada mają swój najważniejszy okres zarobkowy w roku. Jego zdaniem nie może powtórzyć się taka sama sytuacja, jaka miała miejsce rok temu, kiedy premier Morawiecki w piątek wieczorem, na chwile przed dniem Wszystkich Świętych ogłosił zamknięcie cmentarzy, czym pozbawił w ostatnich chwili szansy na zarobek wielu przedsiębiorców.

Poseł Konfederacji uważa, że rząd musi się wycofać z takich pomysłów, a wiceminister Kraska powinien zostać zdymisjonowany –  „Od paru miesięcy powtarzam to hasło „dziadku wyjdź z bunkra, ta wojna się skończyła. Od paru miesięcy wojna z covidem już się skończyła. Z covidem musimy i będziemy żyć. Należy się z tym pogodzić i żyć normalnie.” – stwierdził Sośnierz.

Witold Tumanowicz, członek Rady Liderów Konfederacji: „Wydaje się, że rząd RP hołduje zasadzie, że setki tysięcy zgonów to statystyka, a śmierć jednej osoby to tragedia. W zeszłym roku jedna osoba mogła odwiedzić grób swojej matki, był to wicepremier Kaczyński. Apeluję do prezesa Kaczyńskiego o to, aby zrobił porządek ze swoimi ministrami i pozwolił Polakom odwiedzić swoich bliskich na grobach.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI