Konfederacja bije na alarm: trwa zapaść ochrony zdrowia! - Konfederacja

Konfederacja bije na alarm: trwa zapaść ochrony zdrowia!

Konfederacja przedstawiła listę zamkniętych oddziałów szpitalnych i szpitali. Powodem ich zamknięcia jest brak personelu, co jak twierdzą konfederacji ma swoje podłoże w braku jakikolwiek realnych reform systemu ochrony zdrowia i tym, że minister Niedzielski zajmuje się głównie propagandą na temat szczepień.

“W cieniu wielkich sporów politycznych trwa zapaść ochrony zdrowia” – powiedział poseł Krzysztof Bosak, przedstawiając listę zamkniętych oddziałów szpitalnych i szpitali. – “Lista zamkniętych oddziałów i szpitali mówi sama za siebie. Jest bardzo długa.”

“Nie mówimy o lockdownie w ochronie zdrowia, mówimy o zwijaniu ochrony zdrowia. Sytuacja jest dramatyczna! Brakuje lekarzy. (…) Służba zdrowia, ochrona zdrowia prywatyzuje nam się w sposób niekontrolowalny. Sektor samorządowo-rządowy znika, ludzie są wypychani do sektora prywatnego. Kończy się zbiórkami, kończy się proszeniem o pomoc obywateli. – dodał jeden z liderów Konfederacji.
“Jakie są osiągnięcia ministra Niedzielskiego?” – zadał pytanie przedstawiciel biura prawnego Konfederacji, Witold Stoch – “140 tysięcy nadmiarowych zgonów, z czego większość bez związku z Covid-19. Największą liczbę zgonów w Polsce od II wojny światowej. 2 miliony hospitalizacji mniej od 2019 roku. Zawieszenie zabiegów planowych. Wprowadzenie bezprawnych rozporządzeń podważanych przez sądy.” – wyliczył Stoch.

Minister Niedzielski zajmuje się walką z hejtem lekarzy, mimo, że to on i jego ministerstwo przoduje w hejcie na wszystkich tych, którzy się z nim nie zgadzają. (…) System polskiej ochrony zdrowia musi wrócić do normy. Wszyscy musimy wrócić do normalności. Nie wyobrażamy sobie, żeby polska służba zdrowia miała przejść przez kolejną falę lockdownu. Czas na prawdziwe reformy, które proponuje Konfederacja, na czele z bonem zdrowotnym”.

Lista zamkniętych oddziałów (+ jeden szpital):
Szpital onkologiczny – Częstochowa
Pediatria – Puck Międzyrzec Podlaski Zamość Piotrków Rybnik Włodawa Sanok Cieszyn Aleksandrów Kujawski Czeladź
Ginekologia – Kamienna Góra Puck Rawicz Jaworzno Aleksandrów Kujawski
Interna – Rybnik Turek Koszalin Sosnowiec Mikołów Toszek Włocławek