Hipokryzja skrajnej lewicy i skomplikowany system podatkowy! – Konfederacja broni InPost-u. - Konfederacja

Konfederacja zabrała głos w sprawie ataków na firmę InPost, o której głośno zrobiło się przy okazji tzw. afery „Pandora Papers”. Rafał Brzoska, założyciel InPost-u miał dokonywać transferów finansowych na Cypr, który to kraj uchodzi za państwo z najprzyjaźniejszych systemem podatkowym w Unii Europejskiej. InPost płaci podatki w kraju, ale część swoich pieniędzy zdecydował się przenieść tam, gdzie bardziej będzie to dla firmy korzystne. Według polityków Konfederacji takie ataki ze strony polityków i mediów skrajnej lewicy na polskie przedsiębiorstwo są absurdalne, a cała sytuacja jest skutkiem skomplikowanego systemu podatkowego w Polsce.

Mecenas Jacek Wilk powiedział: „To jest skutek tego iż polski system podatkowy jest coraz bardziej skomplikowany, coraz bardziej opresyjny, coraz większe obciążenia nakłada na przedsiębiorców. Jest jednym z najgorszych w Europie. (…) Tak długo jak Polska nie zdobędzie się na dobrą, rzetelną reformę systemu podatkowego, to za pomocą takich czy innych legalnych metod, zawsze te pieniądze będą przepływać do krajów, które mają prosty, jasny i przejrzysty system podatkowy.”

„Zamiast walczyć z wiatrakami, oskarżać przedsiębiorstwa, że starają sobie jakoś radzić w tym systemie, po prostu ten system zreformujmy, upraszczajmy, twórzmy go przyjaznym dla przedsiębiorców.” – zakończył Jacek Wilk.

Dyrektor biura prasowego Tomasz Grabarczyk odniósł się do ataku na firmę InPost ze strony Adriana Zandberga. Jego zdaniem polityk lewicy wzniósł się na wyżyny hipokryzji, zapominając, że sam wraz z zarządem własnej partii (Razem) wypłacił sobie oraz swoim kolegom łącznie ponad milion złotych, które potem zostały przelane na konto komitetu wyborczego SLD. Takie działanie nie jest nielegalne, ale pokazuje, że poseł Zandberg nie stosuje podwójną moralność, atakując przedsiębiorcę, który również w legalny sposób próbuje obchodzić przepisy. – „Takim politykom jak Adrian Zandberg za każdym razem, kiedy będą chcieli wyciągać łapy po cudze, mówmy by wpierw spojrzeli w lustro, a potem schowali ręce do własnych kieszeni”.

WŚCIEKŁY ATAK GAZETY WYBORCZEJ NA FIRMĘ INPOST!

Konfederacji odnieśli się również do włączenia się w atak na firmę InPost Gazety Wyborczej. W Internecie już można natknąć się na sponsorowane reklamy z artykułami wycelowanymi w polskie przedsiębiorstwo.

Robert Winnicki: „Gazeta Wyborcza prowadzi wojnę ideologiczną, próbując po raz kolejny mechanizmy rynkowe niszczyć według własnych widzimisię. Tym razem ogłoszono krucjatę przeciw paczkomatom. To jest ideologiczne, lewicowe i absurdalne.”

Prezes Ruchu Narodowego powiedział, że przez lata media i politycy, którzy dzisiaj walczą chociażby z firmą InPost przez wiele lat byli obojętni na fakt, że globalne korporacje nie płacą w Polsce podatków. – „Ile razy Wyborcza się tym zajmowała? Ile razy podnosiła larum, jak zagraniczne korporacje transferują zyski za granicę i nie płacą w Polsce podatków? (…) Nie jest to przypadkiem, tak samo jak nie jest przypadkiem to, że nie tylko Zandberg i jego ferajna robią optymalizacje jeśli chodzi o stan finansowy własnej partii. Takie optymalizacje robi również Agora, wydawca Gazety Wyborczej. Jest Agora Holding, jest Agora SA. Oni też robią optymalizacje po to, żeby mniej podatków płacić do budżetu państwa.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI