Konfederacja staje w obronie Rafała Ziemkiewicza! - Konfederacja

Konfederacja staje w obronie Rafała Ziemkiewicza!

Politycy Konfederacji skomentowali sprawę zatrzymania Rafała Ziemkiewicza, któremu brytyjskie służby odmówiły wjazdu do Wielkiej Brytanii. Zdaniem konfederatów sytuacja ta pokazuje upadek cywilizacyjny państw zachodnich. – Dzisiaj Polska jest na tle państw zachodniej Europy ostoją wolności słowa – mówili.
Mecenas Jacek Wilk powiedział: “Zatrzymanie Rafała Ziemkiewicza zostało dokonane z powodu jego poglądów. To uderzenie w jeden z filarów cywilizacji zachodniej, europejskiej, łacińskiej, która opierała się o wolność myśli, słowa i sumienia. Dożyliśmy czasów, gdy za słowo jest się zatrzymywanym. (…) Cenzura prewencyjna i zabranianie komukolwiek z góry wygłaszania swoich poglądów to jest coś, co pokazuje jak upada Zachód, który posługuje się terrorem politycznej poprawności.”
Robert Winnicki: “Chcemy współpracować gospodarczo z Europą Zachodnią, ale nie chcemy dzielić systemu wartości z państwami, które wprowadzają totalizm lewicowej myśli do swojej praktyki działania. Dzisiaj Polska jest na tle państw zachodniej Europy ostoją wolności słowa.”
“W ostatni weekend miało miejsce rozdanie nagród Nike. Jeden z nagrodzonych powiedział o tym, że kiedyś wyrwiemy się z tego faszystowskiego g***a. Mam wrażenie, że mówił o swoim środowisku i rzeczywistości Europy Zachodniej dotkniętej lewacką cenzurą.” – dodał prezes Ruchu Narodowego.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI