Konfederacja do Gowina i Jandy, którzy chcą odebrać pracę nieszczepionym: Czy wy jesteście normalni?! - Konfederacja

“W Niemczech niezaszczepieni nie będą otrzymywać wynagrodzenia za okres przebywania na kwarantannie. Jeśli mamy chronić polskie firmy przed lockdownem, pora najwyższa i u nas wprowadzić podobne rozwiązania”. – taki wpis na Twitterze zamieścił Jarosław Gowin. Politycy Konfederacji wyrazili stanowczy sprzeciw wobec tego typu pomysłów.

Witold Stoch z biura prawnego Konfederacji: „Całe szczęście Jarosław Gowin nie jest już ministrem, ale nieszczęście polega na tym, że w rządzie pozostało bardzo wielu polityków, którzy myślą tak samo jak on, a jeszcze większe nieszczęście polega na tym, że także w ławach opozycyjnych zasiadają tacy politycy, którzy mają coraz to nowsze pomysły na segregację obywateli.”

„Według danych Ministerstwa Zdrowia od 17 sierpnia do września 28% procent osób, które się zaraziły to osoby zaszczepione, a więc segregacja sanitarna nie ma większego sensu.” – dodał Stoch.

„Pan Jarosław Gowin, któremu jest blisko do totalnej opozycji, chcąc się tej totalnej opozycji przypodobać, postawił na totalitarne rozwiązania. Jednocześnie Pan Gowin jest na rozstaju dróg. Nie wie czy wróci do PiS-u, czy nie podpisze umowy z PSL, więc postawił na to, co jest wspólnym mianownikiem zarówno rządu PiS jak i totalnej opozycji, czyli na segregację sanitarną.” – powiedział Paweł Usiądek z Zarządu Głównego Ruchu Narodowego.

Dyrektor biura  prasowego, Tomasz Grabarczyk: „Ja mam takie pytanie, do pana Gowina, do wszystkich polityków PiS i koncesjonowanej opozycji, do takich celebrytów jak Krystyna Janda, czy wy jesteście normalni?! Czy wy naprawdę uważacie, że możemy wyrzucać ludzi z pracy, za to, że się nie zaszczepili? Czy to jest normalne? Czy to takie pomysły podsuwa patocelebryta, pan profesor Horban? Czy to jest naprawdę wasz autorytet?”

„To niestety dzieje się na całym świecie. Zdjęcia z Australii czy z Francji pokazują, że tam sytuacja jest dramatyczna.” – Grabarczyk powiedział także o popularnym w sieci nagraniu burmistrza Nowego Jorku, który jedząc frytki i burgera zapewnia, że każdy zaszczepiony otrzyma frytki i burgera – „Dobrze, że ten pomysł nie dotarł jeszcze do premiera Morawieckiego, bo może my będziemy dostawać za zaszczepienie się oficjalną plakietkę i choinkę zapachową.”

Zdaniem Konfederacji przesuwamy się coraz bardziej w kierunku szaleństwa i bezprawia. Segregowanie obywateli jest nielegalne, a pomysły rzucane przez polityków i celebrytów pokazują tylko ich stosunek do prawa i Konstytucji.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI