Czy rząd negocjował zamknięcie kopalń w zamian za intratne stanowiska? - Konfederacja

Czy rząd negocjował zamknięcie kopalń w zamian za intratne stanowiska?

W czwartek 23 września na antenie telewizji Republika miła zostać wyemitowany program redaktor Ewy Stankiewicz dotyczący polskiej energetyki, sytuacji kopalń oraz cen energii. Jak wiemy z zapowiedzi, gościem programu był pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, Piotr Naimski. Ostatecznie program nie został wyemitowany, co sam zaproszony gość zapowiedział prowadzącej. „Zerwę pani ten program!” – słyszymy z ust Naimskiego na koniec zapowiedzi. Głos w tej sprawie zabrała Konfederacja.

Robert Winnicki: „W tym krótkim wywiadzie mamy wszystko co istotne, by wiedzieć na temat obecnej sytuacji energetycznej w Polsce. Mamy jasne przyznanie, że to na co rząd zgodził się w europejskim zielonym ładzie, to jest samobójstwo energetyczne Polski. (…) Rząd prowadzi samobójczą politykę energetyczną!”

„Po drugie mamy przyznanie, że to w tej kadencji europejski zielony ład został zaakceptowany. Po trzecie, jak widać pan minister Naimski jest bardzo zdenerwowany, kiedy jest pytany o to, czy minister negocjujący te sprawy, minister Kurtyka, to jednocześnie człowiek, który w tym samym czasie aplikował o urzędy w organizacjach międzynarodowych. Przypadek? Nie sądzę.”

„Mamy do czynienia z systemową likwidacją polskiej energetyki, polskiego górnictwa. Mamy do czynienia z galopującą podwyżką cen prądu. Będziemy mieli do czynienia z horrendalną podwyżką cen prądu i to jest efekt działalności Unii Europejskiej, rządu Tuska, rządu Morawieckiego.”

„Należy wypowiedzieć europejski zielony ład, pakiet energetyczno-klimatyczny i unijną politykę energetyczną!” – dodał lider Ruchu Narodowego.

Winnicki zapowiedział na koniec, że jego ugrupowanie wzywa, by w trybie pilnym zdymisjonowany został minister Kurtyka, a sama Konfederacja złoży do Najwyższej Izby Kontroli wniosek o zbadanie całej sprawy.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI