Konfederacja chce odwołania prof. Horbana z Rady Medycznej przy premierze! - Konfederacja

Konfederacja chce odwołania prof. Horbana z Rady Medycznej przy premierze!

Prof. Andrzej Horban został zapytany o komentarz w sprawie interwencji posłów Zjednoczonej Prawicy. Anna Siarkowska i Janusz Kowalski zjawili się w domu dziecka w Nowym Dworze Gdańskim, po tym jak powzięli informację o tym, że będą się tam odbywać szczepienia bez zgody opiekunów prawnych.  Interwencja miała na celu wyjaśnienie sprawy, jednak posłowie nie zostali wpuszczeni na teren placówki. Do słów Horbana odnieśli się politycy Konfederacji.
– “Czy otwiera się panu nóż w kieszeni, jak pan widzi posłów, którzy jeżdżą do domu dziecka i tam uniemożliwiają zaszczepienie dzieci?”
– “Gdybym umiał się posługiwać tym nożem to pewnie bym się posłużył”.
Jakub Kulesza, przewodniczący Koła Poselskiego Konfederacja: “Jest to niesamowity skandal, że osoba na takim stanowisku wypowiada tego typu kwestie. To jest nie pierwszy raz, kiedy profesor Horban wzbudza negatywne emocje wśród obywateli. Takie słowa z ust członka Rady Medycznej to sytuacja obok której nie możemy przejść obojętnie. Jakim cudem ten człowiek znalazł się na tym stanowisku?”.
“Wzywamy Pana Premiera by zdymisjonował prof. Horbana. Usunął go ze stanowiska głównego doradcy premiera ds. Covid-19 oraz całej Rady Medycznej. Człowiek, który w tak arogancki sposób wypowiada się, nie może nikomu doradzać. To on jest przyczyną tego jak wiele osób dalej w Polsce się nie zaszczepiło. To on jest powodem tak dużego braku zaufania do rządu, do programu szczepień.”
Witold Tumanowicz z Rady Liderów Konfederacji odniósł się do innego wywiadu Andrzeja Horbana, który miał ostatnio miejsce na antenie TVN24. Tam doradca pemiera stwierdził, że świeżbi go ręka, żeby rekomendować przymus szczepień oraz, że rozważane są kary dla osób, które się nie zaszczepią. – “Protestujemy przeciwko temu jako Konfederacja. Od samego początku mówimy, że jesteśmy za dobrowolnością szczepień tak jak większość Polaków. (…) Szanujemy wszystkich tych, którzy zdecydowali się zaszczepić oraz tych, którzy z jakiś powodów stwierdzają, że nie chcą się zaszczepić. (…) Dobrowolność szczepień nie jest tylko sloganem, ale powinna być respektowana jako wolność obywatelska.”
Tumanowicz dodał: “Profesor Horban chyba minął się z powołaniem, bo chyba lepiej by się sprawdził jako patostreamer na YouTubie. Nie może tego typu osoba, patocelebryta, zajmować tak poważnej funkcji, jaką jest stanowisko doradcy premiera RP.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI