Stop Segregacji Sanitarnej! - Konfederacja

Stop Segregacji Sanitarnej!

Na wtorkowej konferencji prasowej liderzy Konfederacji zaprezentowali oświadczenie w sprawie segregacji sanitarnej. – Nie przystępujemy do takiego porozumienia politycznego – zapewnił Grzegorz Braun.

Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował najważniejszym politykom w kraju, w tym liderom partii sejmowych wspólną konferencję, na której zaapelowaliby o masowy udział Polaków w Narodowym Programie Szczepień. Jego zdaniem sytuacja, w której odsetek przyjmujących preparaty przeciwko COVID-19 systematycznie spada, wymaga zdecydowanych działań klasy politycznej.

Pomysł ten poparł lider koalicji rządzącej Jarosław Kaczyński, zapowiadając jednocześnie możliwość podjęcia bardziej rygorystycznych działań.

Na konferencji prasowej politycy Konfederacji wskazali, że ich formacja nie da się wciągnąć w działania rządu w sprawie epidemii. – Jedynie Konfederacja jest siłą, która chciałaby zachowywać się racjonalnie. Traktować COVID jak każdą inną chorobę, nie robić histerii, lockdownów, kwarantann i tym podobnych – przypomniał lider partii KORWiN, poseł Janusz Korwin-Mikke.

– Stanowisko Rady Liderów Konfederacji wobec wezwań do zawarcia porozumienia „wszystkich sił politycznych” na rzecz polityki segregacji sanitarnej jest jasne. My do takiego porozumienia nie przystępujemy – zadeklarował poseł Grzegorz Braun, prezes Korony RP.

– Konfederacja od półtora roku jako jedyna siła polityczna w parlamencie konsekwentnie reprezentuje zdrowy rozsądek, rację stanu i interes narodowy wobec zjednoczonej koalicji covidowej, która pod pretekstem walki o zdrowie publiczne łamie prawo, nadużywa go – powiedział polityk.

Poseł Robert Winnicki przypomniał, że Konfederacja po raz kolejny wzywa do niewprowadzania w Polsce segregacji.

– Istotą wezwania Jarosława Kaczyńskiego do porozumienia wszystkich sił politycznych na rzecz polityki segregacji sanitarnej jest właśnie podzielenie się odpowiedzialnością. Odpowiedzialnością za ponad 100 tys. nadmiarowych zgonów powstałych w dużej mierze wskutek paraliżu systemu ochrony zdrowia w ubiegłym roku. Odpowiedzialnością za dramatyczny los tysięcy polskich przedsiębiorstw związanych z polityką lockodownów. Odpowiedzialnością za wzrost długu publicznego o 400 mld zł w ciągu ostatnich lat. Także za to, że w rezultacie tych wszystkich działań bezpieczeństwo i rozwój Polski są zagrożone – powiedział prezes Ruchu Narodowego.

W jego ocenie jest to jednocześnie sposób Kaczyńskiego na przykrycie problemów, jakie ma obecnie z wprowadzeniem programu Nowy Ład i kłopotów wewnątrz koalicji.

Przypomnijmy, że politycy Konfederacji zaprezentowali pod koniec czerwca projekt ustawy “Stop Segregacji Sanitarnej”. Regulacja zakłada m.in. zakaz dyskryminacji w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym ze względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko COVID-19. Projekt znajduje się w “sejmowej zamrażarce”.

CAŁOŚĆ KONFERECNCJI