Polacy nie chcą segregacji sanitarnej! - Konfederacja

Polacy nie chcą segregacji sanitarnej!

Politycy Konfederacji odnieśli się do sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, w którym większość respondentów sprzeciwiła się segregacji sanitarnej obywateli. Respondenci odpowiedzieli na kilka pytań odnośnie wstępu osób niezaszczepionych do kawiarni, restauracji, galerii handlowych, komunikacji zbiorowej czy placówek zdrowia. Zdecydowana większość była przeciwna takim ograniczeniom.

Europę po raz kolejny zalała fala. Tym razem jest to fala ideologii segregacjonizmu. To co dzieje się od Cypru, przez Włochy po Francję wskazuje jednoznacznie, że mamy do czynienia z ogromną pokusą dla państw Europy Zachodniej. Rządy przyzwyczaiły się do zarządzania strachem. Sytuacja epidemiczna w Europie nie powinna być pretekstem do tego, aby ograniczać prawa mieszkańców. Zapowiedziane we Francji kary dla przedsiębiorców równowartości 200 tysięcy złotych albo do roku więzienia za brak egzekwowania certyfikatów poszczepiennych to jest niestety pomylenie pojęć. – powiedział Jakub Kalus z biura prawnego Konfederacji.

Nie będzie zgody społeczeństw europejskich na tak daleko idące restrykcje. Na taką sytuację, w której segreguje się ludzi na podstawie tego, czy podjęli indywidualną decyzję o szczepieniu na Covid-19. Konfederacja jest tą siłą w Polsce, która nie dopuści do tego, aby ideologia segregacji sanitarnej stała się obowiązującą. – dodał Kalus.

Konfederacja kilka tygodni temu złożyła w Sejmie projekt pt: “Stop Segregacji Sanitarnej”, który w swoich założeniach zakazuje podziału obywateli ze względu na zaszczepienie i jakichkolwiek ograniczeń z tym związanych. Autorem ustawy jest Witold Stoch z biura prawnego Konfederacji.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI