Konfederacja na temat sprzedaży lasów: Zdecydowanie się temu przeciwstawiamy! - Konfederacja

Konfederacja na temat sprzedaży lasów: Zdecydowanie się temu przeciwstawiamy!

Pamiętamy, że przed 2015 rokiem, przed tym kiedy PiS objął władzę, prowadzona była ogromna akcja obrony lasów. Przed zagrożeniem i zniszczenia lasów przed PO. Podpisy, mobilizacja ludzi, ogromny nakład siły i środków na to, żeby ochronić lasy. PiS robiło nawet na ten temat klipy, prowadziło kampanię. Tymczasem do Sejmu trafiło coś co ciężko nazwać ustawą. Trafił gniot prawny oprotestowany zgodnie przez leśników, ekologów, miłośników przyrody, przez zwykłych Polaków. – tak komentował projekt posłów PiS Robert Winnicki.

To, co zaproponował PiS ostatnio to jest olbrzymie pole do nadużyć i korupcji w ministerstwach. Zdecydowanie się temu przeciwstawiamy.

Artur Dziambor: Lasy to jest to, co tworzy nasz ekosystem, to jest to, co nas otacza, to jest dobro naturalne, które sprawia, że mamy czyste powietrze. To jest coś, o co powinniśmy dbać, ale przede wszystkim to jest źródło surowca jakim jest drewno. Surowca, który jest odnawialny w bardzo długim czasie, dlatego to my powinniśmy dbać o to, żeby ten surowiec był dostarczany.

Mamy sytuację, w której nasze polskie przedsiębiorstwa, w tym przemysł meblarski czy papierniczy, już są zagrożone przez tzw. Zielony  Ład, a jeszcze dochodzi do tego sytuacja, w której rząd planuje zrobić dokładnie to samo, za co krytykowano Platformę Obywatelską. – mówił poseł Konfederacji.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI