Wzywamy rząd do sprzeciwu wobec paszportów covidowych! - Konfederacja

Wzywamy rząd do sprzeciwu wobec paszportów covidowych!

Politycy Konfederacji zaapelowali, by na posiedzeniu Rady Unii Europejskiej przedstawiciele Polski sprzeciwili się rozporządzeniu PE w sprawie tzw. paszportów covidowych. Zdaniem posła Jakuba Kuleszy, wprowadzenie takich paszportów to “totalitarny projekt segregacji sanitarnej”.

Skarbnik Konfederacji Michał Wawer podkreślił, że paszporty szczepionkowe dyskryminują obywateli, którzy dobrowolnie nie poddali się szczepieniu na COVID-19 i jako takie są niezgodne z konstytucją. Jak wynika z badań – 60 proc. Polaków jest przeciw paszportom covidowym. – Co oznacza, że nawet znacząca część osób, które zamierzają się zaszczepić lub już się zaszczepiły jest przeciwko paszportom, obawia się ich i widzi długoterminowe konsekwencje, jakie mogą być z tymi paszportami związane, wykraczające daleko poza zwalczanie epidemii COVID-19.

Wawer krytykował też fakt, że rozporządzenie przyjęte przez Parlament Europejski “jako podstawę prawną przyjmuje postanowienia traktatu, zgodnie z którym UE może przyjmować akty prawne, które mają ułatwić obywatelom UE przemieszczanie się po Europie”. – Widzimy tu w całej rozciągłości, jak lewicowe, unijne elity wypaczają znaczenie słów. Mówimy o akcie prawnym, który dziesiątkom milionów ludzi – w tym co najmniej 10 mln Polaków, którzy nie zamierzają się zaszczepić – uniemożliwi albo bardzo poważnie utrudni podróżowanie po Europie, a UE twierdzi, że podstawą do tego, żeby takie rozporządzenie przyjmować jest to, żeby ludziom ułatwiać przemieszczanie się.

Wzywamy, żeby rząd Mateusza Morawieckiego w Radzie UE bardzo twardo, bardzo jednoznacznie sprzeciwił się rozporządzeniu PE dotyczącemu paszportów szczepionkowych.

Na konferencji głos zabrał także przewodniczący koła Konfederacji Jakub Kulesza. Ocenił, że przygotowywane przepisy dotyczące paszportów covidowych są sprzeczne “z filarami Unii Europejskiej” i z polską konstytucją. Dodał, że to projekt zmierzający do stworzenia “podstaw państwa totalitarnego”. – Mówimy “nie” segregacji sanitarnej, mówimy “nie” paszportom szczepionkowym.

Co z osobami, które nie mogą się zaszczepić? Co z osobami młodymi? Co z kobietami, które były w ciąży i nie mogły się zaszczepić, chciały zajść w ciążę i obawiały się o swoje zdrowie? (…) Tak jak Duńczycy powstrzymali obowiązek szczepień poprzez protesty, nawet kilkudniowe, tak samo my, Polacy i Europejczycy w UE jesteśmy w stanie masowym sprzeciwem społecznym zatrzymać ten totalitarny projekt segregacji sanitarnej.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI