Kaczyński z Morawieckim dogadali się z komunistami i Hołownią! - Konfederacja

Kaczyński z Morawieckim dogadali się z komunistami i Hołownią!

Prezesi trzech partii współtworzących Konfederację (KORWiN, Ruch Narodowy, Korona), posłowie Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki i Grzegorz Braun, skomentowali porozumienie rządu z przedstawicielami lewicy. Zdaniem konfederatów Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki dogadali się z postkomunistami. Liderzy tej formacji uważają także, że do przegłosowania Funduszu Odbudowy potrzeba w Sejmie większości kwalifikowanej 2/3 głosów, a tej PiS przy wsparciu lewicy i Polski2050 nadal nie ma.

Robert Winnicki: Kaczyński z Morawieckim dogadali się z postkomunistami i będą razem również z Hołownią forsować unijny fundusz zadłużenia. Kaczyński i Morawiecki dogadali się z komunistami i Hołownią, że będą forsować utratę przez Polskę kolejnych atrybutów suwerenności. Tym razem suwerenności fiskalnej, suwerenności nakładania podatków, suwerenności zaciągania długów przez państwo polskie.

Przypomnijmy, że w tej koalicji lewicy pis-owskiej z lewicą sld-owską, nawet ta koalicja nie posiada większości w Sejmie odpowiedniej do tego, żeby przegłosować unijny fundusz zadłużenia. – Winnicki powołał się tym samym na art. 90 pkt 2. Konstytucji RP, który mówi o potrzebie posiadania większości kwalifikowanej 2/3 głosów, jeśli chodzi o przekazanie kompetencji organów władzy państwowej organizacji międzynarodowej:

“Ustawa wyrażająca zgodę na ratyfikację umowy międzynarodowej, o której mowa w ust. 1, jest uchwalana przez Sejm większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz przez Senat większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.”

Jeśli rząd będzie chciał doprowadzić do sytuacji, w której ta ustawa, te kompetencje, zostaną przekazane zwykłą większością głosów, dopuszczą się zdrady stanu, rażącego połamania Konstytucji i będzie to niewiążące prawnie. – dodał poseł Konfederacji.

Grzegorz Braun zaapelował do wyborców Prawa i Sprawiedliwości: Szanowni, drodzy, kochani, naiwni wyborcy, którzyście wynieśli do władzy tę zjednoczoną łże-prawice, na co jeszcze czekacie? Czekacie na to aż Kaczyński z Morawieckim zaproszą do swojego rządu Zandberga, Hołownie? Macie już Czarzastego w Prezydium Sejmu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Jeśli to nie obraża waszych gustów patriotycznych, to najwyższy czas obudzić się.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI